ISSIZ BÖLGEDE VUKUAT VAR YAKINDA RAFLARDA!

 Yazarımız Leyla Şahin'in Issız Bölgede Vukuat Var isimli romanı yakında raflarda yerini alıyor.
Issız Bölgede Vukuat Var, Leyla Şahin
Issız Bölgede Vukuat Var, Leyla Şahin
Yıllardır peşini bırakmayan ve annesi olduğunu iddia eden bir kadın ile gerçek anne babası arasında ikilemde kalan Ediz, geçirdiği kaza sonrası bilinçli olarak uzun süre konuşmayı, yürümeyi ve iyileşmeyi ret eder. Tedavi gördüğü lüks kamarada ıssız kalpler kulübü sakinleri arasında yerini alan Ediz, Doktor Tarık, Rana hemşirenin dostluğuyla kararını değiştirir. Tedavi gördüğü hastanede aklını, sağlığını hatta kaybolan hayatını arayan Ediz kaderle yüzleşmeye hazır olmadığı bir dönemde sürpriz gelişmeler yaşar.  
"Doktor Tarık’ın telefonu çaldı. Hemen açtı ve arayanın konuştuklarını tasdik eder bir baş işaretiyle bağırıyordu adeta telefona: 
- Evet, ıssız bölgedeyim. Çabuk olun lütfen sedye istiyoruz. Çabuk olun. Issız bölgedeyiz, lüks kamarada. Olabildiğince hızlı lütfen.  
Son kulağımda kalan cümle ISSIZ BÖLGEDEYİZ. Evet, bu cümle sanki beynimde yankılanıyordu. Gözlerimden görüntü, kulaklarımdan sesler, her şey bir anda yok oldu. Gerçekte hayata dair ne varsa sanki vücudumdan ve ruhumdan yavaş yavaş çekiliyordu. Damarlarım boşalıyordu sanki o ıssızlık beni esir alıyordu. Bir şey göremiyordum. Zaten artık görmekte istemiyordum. Issız ve karanlık kalmış ne kadar zaman dilimi varsa tek tek acımasızca talan ediliyor ve yaşam enerjim yağmalanıyordu. Karanlıktaydım ama her sesin bendeki etkisi kurşun ağırlığındaydı. Gözlerim bağlanmıştı ve ben her dakika acımasızca kurşunlanıyordum adeta. 
Kader bizi kara delik gibi bir bir yutuyordu. Gözlerimde ışığı fark ettiğimde kız kardeşimin anneme seslenişi yankılanıyordu ara ara kulaklarımda. Doktor Tarık’ın ellerindeki kendine has parfüm kokusunu hissettim. Beni sarsarak sesleniyordu: 
- Ediz Bey beni duyuyor musunuz? 
Aslında onu duyuyordum ama onu bulamıyordum içimdeki o ıssız bölgede bende kaybolmuştum."

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.